You are here
Home > Uncategorized >

TURK FİNANSAL TEKNOLOJİ A.Ş. Hacettepe Teknokent’te faaliyetlerine başladı.

TURK FİNANSAL TEKNOLOJİ A.Ş. Hacettepe Teknokent’te faaliyetlerine başladı.

Logo_G

Turk Finansal Teknoloji A.Ş. 01 Nisan 2016 tarihinde Hacettepe Teknokent’te faaliyetlerine başladı.

 

Türkiye’de mobil ve web uyumlu finansal işlemlerin birbiriyle entegre çalışabildiği, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) mevzuatı kapsamında yetkilendirilmiş kurumların sahip olması gereken teknik alt yapı çerçevesinde oluşturulmuş yazılımlar ve mobil uygulamalar kuramsal ve deneysel çalışmalar incelenecek ve güncel gelişmeler gözlemlenerek araştırmalar yapılacaktır.

Turk Finansal Teknolojiler A.Ş.; Turuncu Holding A.Ş.bünyesinde faaliyet göstermektedir.

 

Turuncu Holding A.Ş.

Yazılım ve donanım temini alanında faaliyet gösteren şirketlerin kurumsal bir yapı oluşturulmasına karar verilerek 2008 yılında Turuncu Holding Anonim Şirketi kurulmuştur. Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Emin Can YILMAZ olup internet sitesi http://www.turuncuholding.com.tr dir.

Turuncu Holding bünyesindeki şirketler;

   1. Random Yazılım,
   2. Teknomedya Bilişim,
   3. Teknoform Tasarım / Baskı,
   4. Bir Dünya Eğitim Hizmetleri,
   5. Zirvekent Yapı A.Ş
   6. Turk Elektronik Para A.Ş.
   7. Turk Finansal Teknolojiler A.Ş

 

Ön ödemeli Akıllı Kart Uygulamaları

 

  1. 10.02.2016 tarihi itibariyle Adalet Bakanlığı ile Adaletkart (153bin), Türkiye Barolar Birliği ile Barokart (130bin) ve Türk Telekom Biriktirme ve Yardım Sandığı ile BYS (22bin) Genel Kullanıcıları için Easycard – PARAM Kart (3bin) kullanıcıya hizmet verilmektedir.
  2. Ön ödemeli akıllı kartlar adliyeler başta olmak üzere bir çok kamu kurumunda kullanılmakta olup günümüz teknolojisinin en üst düzeydeki Teknik Özelliklerini taşımaktadır.
  3. Ön ödemeli akıllı kartlar; Mifare Temassız Çip [ISO 14443] , CC EAL5+ Sertifikalı Temaslı Çip [ISO 7816], High Coercivity Manyetik Şerit [ISO 7811-6], EMV,PBOC1.0/2.0,CPCS, SICS, IC Kart Standartları Desteği, DES/3DES Algoritma Desteği teknik özelliklerindedir.
  4. Ön ödemeli akıllı kartlar aynı zamanda kurum kimliği olarak da kullanılabilmekte olup Hologram [Belirli açılarla bakıldığında görüntülenebilen ilizyonlar ve Kart Hamili resmi üzerinde Kurum Logosu], UV Baskı ile Gizli Metin ve Kart Hamili Resmi [Sadece Morötesi ışık ile görünebilir], Micro Text [Mikroskop ve büyüteç gibi gereçlerin altında görünebilen “Kurum İsmi” yazısı], Matematik Hesapları ile oluşturulmuş Guilloche Tasarım, Pseudo Color görsel güvenlik özelliklerine sahiptir.

 

KURUMSAL KİMLİK KARTI ÖZELLİKLERİ

 1. Turnikeli kampüs, bina giriş çıkış işlemlerine entegredir.
 2. Yurt, lojman vb giriş çıkış sistemlerine entegredir.
 3. Makam ve benzeri kısıtlı alanlarda kullanılacak kart okuyucu sistemleri entegredir.
 4. Sosyal Tesis ve benzeri alanlara kurum mensubu ailelerinin ve misafirlerinin kabulüne uygun şekilde Misafir Kart uygulamalarına entegredir.
 5. Yönetim paneli üzerinden tüm giriş çıkış işlemleri log (kütük) kayıtları tutulabilmekte, Kurum sistem yöneticisi tarafından web tabanlı sistem üzerinden kart geçiş yetkileri kolaylıkla tanımlanabilmektedir.
 6. Ücretsiz ve ücretli otopark bariyerli geçiş sistemlerine entegredir.
 7. Ücretsiz veya ücretli ulaşım servis hizmetleri ile uyumludur.
 8. Kütüphane kitap ödünç verme ve alma sistemleri ile uyumludur.
 9. Kurum yerleşkelerinde verilen kablosuz ve kablolu internet sisteminin ücretli ve ücretsiz olarak çalıştırılmasına uygundur.

 

KURUMSAL KİMLİK KARTI ÖDEME ÖZELLİKLERİ

 1. Kantinlerde ve restoranlarda kurulan pos cihazları ile her türlü tahsilatın yapılmasına olanak sağlar, bozuk para sıkıntısını ortadan kaldırır, denetimi ve şeffaflığı kolaylaştırır.
 2. Yemekhanelerde ücretli ve ücretsiz geçiş sistemine uygundur. Yönetim paneli aracılığıyla hangi gün hangi saatlerde kaç kişinin yemek yediğine ilişkin ayrıntılı bilgiler tutulup üye sayısından az yemek çıkması nedeniyle yaşanan sorunlarla, üye sayısından fazla yemek çıkması nedeniyle yaşanan yemek israfı önlenebilir.
 3. Fotokopi çekilirken ve benzeri kuruşlu işlemlerde bozuk para sıkıntısını ve muhasebe işlemleri yoğunluğunu ortadan kaldırır.
 4. Kurum yerleşkelerinde otomatik çay kahve makineleriyle uyumlu olup bozuk para olmaksızın kartla pratik ve hızlı bir şekilde ödeme imkanı sağlamaktadır.
 5. İktisadi işletmeler aracılığıyla satılan hediyelik eşya, kitap, kırtasiye ve benzeri tüm satış alanlarında kullanılabilir.
 6. Kurumdan faaliyet belgesi alma ve benzeri işlemlerde alınan ücretlerin tahsilinde kullanılabilir.

Bu hizmetlerin ödeme ve elektronik para altyapı hizmet sağlayıcısı Turk Elektronik Para A.Ş’dir.

***Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Turk Elektronik Para A.Ş.’ye 6493 sayılı Ödeme ve Menkul Kıymet Mutabakat Sistemleri, Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Kuruluşları Hakkında Kanunun 15 inci maddesinin (1) numaralı fıkrası, 18 inci maddesinin (2) numaralı fıkrası ve 19 uncu maddesi çerçevesinde elektronik para ihraç etmek üzere elektronik para kuruluşu olarak faaliyette bulunma izni verilmesine karar vermiş ve bu karar 29465 sayılı 4 Eylül 2015 tarihli Resmi Gazetede yayınlanmıştır.

 

KURUMSAL KİMLİK KARTI ÜYE İŞYERİ ANLAŞMALARI

Başka hiçbir kurumla ek sözleşme yapmaksızın PARAM markası altındaki tüm kartların üye iş yerleriyle yaptığı anlaşmalardan faydalanma imkanı otomatikman sağlanmaktadır.

Kurumsal Kimlik Kartını kullanan tüm kullanıcılar OPET benzinliklerde anında %3 indirim, Yurtiçi Kargo %40 indirim, Ofix Kırtasiye alışverişlerinde %7 indirim, Fırıncı Orhan iş yerlerinde %10 indirim, giyim mağazalarında, hastanelerde anlaşma yapılmış 100’e yakın büyük kurumda indirim imkanları mevcuttur.

PARAM markası altında kullanılan hizmetler Turk Elektronik Para A.Ş tarafından sağlanmaktadır.

 

KURUMSAL KİMLİK KARTI PARA YÜKLEME SEÇENEKLERİ

 1. Kurumsal Kimlik Kartlarına Kurum yerleşkelerine kurulacak özel ATM’lerden, kantin ve benzeri yerlere kurulacak el veya masaüstü terminallerden nakit para yatırarak para yüklenebilir.
 2.  Anlaşmalı Banka ATM’lerinden nakit para yatırarak para yüklenebilir.
 3. İnternet ve mobil bankacılık hizmetleri kullanılarak veya banka şubelerinden fiziki olarak havale ve eft aracılığıyla para yüklenebilir.
 4. Kredi kartı aracılığıyla internet ve mobil uygulamalar üzerinden veya el/masa üstü terminaller aracılığıyla para yüklenebilir.
 5. Kurum yönetimi tarafından toplu ve düzenli olarak yapılan yemek ve yol ücreti gibi ödemeler tek işlemle ve talimatla düzenli yapılabilir.

 

KURUMSAL KİMLİK KARTI Sistem Yönetim Paneli

 1. Yönetim ve yetki verilen kullanıcılar yapılan tüm işlemleri internet ve mobil uygulamalar aracılığıyla sorgulayabilir, hesap ekstrelerini görüntüleyebilir, e-postayla gönderip çıktılarını alabilirler
 2. Muhasebe programları ile entegre olabildiğinden tüm ekonomik işlemler kayıt altında tutulup, denetlenebilir.

 

TURKPOS Sanal Pos Sistemi

 1. Kurumsal Kimlik Kartları TURKPOS Sanal Pos Sistemi ile tam olarak uyumlu olup 6493 sayılı Ödeme ve Menkul Kıymet Mutabakat Sistemleri, Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Kuruluşları Hakkında Kanunun altyapısına uygun şekilde güvenli ve yasal zeminde hizmet vermektedir. Bu hizmetlerin ödeme ve elektronik para altyapı hizmet sağlayıcısı Turk Elektronik Para A.Ş’dir.
 2. Kuruma yapılan tüm ödemeler 6 banka kredi kartı markası, 13 banka ile ayrıca sözleşme yapmaksızın internet ve cep telefonları üzerinden 9 taksite kadar kredi kartıyla ödenebilmektedir.
 3. Kurumun halihazırda çalıştığı banka ve şubesini değiştirme zorunluluğu olmayıp TURKPOS üzerinden tahsil edilen tüm ücretler sözleşmede IBAN numarası belirtilen Üniversite banka hesabına yapılır.  

 

REFERANSLAR

 

EĞİTİM KURUMLARI

 

KAMU KURUMLARI

 

KAMU KURUMU NİTELİĞİNDE MESLEK KURULUŞLARI

 

ÖZEL KURULUŞLAR

 

TEKNİK DESTEK HİZMETİ VERİLEN KURULUŞLAR

Turk Finansal Teknolojiler A.Ş

Adres : Üniversiteliler Mah. 1596. Cad. Safir Blokları C Blok No:106

Hacettepe Teknokent-Çankaya -Ankara

Posta Kodu: 06800

Tel:

e-posta:

web: http://www.turkfinansal.com.tr/

kep adresi:

MERSİS NO:

 

Top