You are here
Home > Uncategorized >

TURK Elektronik Para A.Ş. MasterCard lisansına sahip ilk elektronik para kuruluşu oldu.

TURK Elektronik Para A.Ş. MasterCard lisansına sahip ilk elektronik para kuruluşu oldu.

Turk Elektronik Para A.Ş.’ye 6493 sayılı Ödeme ve Menkul Kıymet Mutabakat Sistemleri, Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Kuruluşları Hakkında Kanunun 15 inci maddesinin (1) numaralı fıkrası, 18 inci maddesinin (2) numaralı fıkrası ve 19 uncu maddesi çerçevesinde elektronik para ihraç etmek üzere elektronik para kuruluşu olarak faaliyette bulunma izni verilmesine Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından karar verilmiş bu karar  04 Eylül 2015 tarihli 29465 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanmıştı.

Turk Elektronik Para A.Ş. BDDK^’dan almış olduğu faaliyet izni sonrasında MasterCard lisansına başvurdu ve gerekli tüm teknik ve finansal şartları yerine getirerek Türkiye’de Mastercard lisansı alan ilk elektronik para kuruluşu oldu.

Turk Elektronik Para A.Ş.’nin Barokart, Adaletkart, Platincard ve Easycard gibi ürünleri içerisinde bulunduran PARAM üyesi ön ödemeli kart sahipleri gerekli entegrasyonların tamamlanmasından sonra ön ödemeli kartlarını MasterCard veya Maestro kartların kabul edildiği her yerde kullanabilecekler.

TURKPARA’nın Faaliyet İzni ile Sunduğu Başlıca Hizmetler
Elektronik Para Kuruluşu olarak verilen faaliyet izni ile kuruluşun sağladığı hizmetler ve hizmetlere özgün markalar, e-ticaret sitelerine sanal pos çözümleri (TURKPOS), Fatura Ödeme Hizmetleri (TURKVEZNE), Tahsilat Hizmetleri (TURKTAHSILAT, TURKODEME) ve kuruluşun sahibi olduğu faaliyet izninin en önemli yetkisi olan elektronik para ihracı ve ön ödemeli kartlardır. (PARAM, BAROKART, ADALETKART, EASYCARD, PLATINCARD) .

https://turkpara.com.tr

https://param.com.tr/

 

Top