You are here
Home > Uncategorized >

Hava Durumuna Göre Hayatı kolaylaştıran Uygulamalar

Mevsimlerle gelen çetin hava koşulları için artık cep telefonlarında hayatımızı kolaylaştıran birçok uygulama mevcut. Hava durumunun nerde nasıl olduğunu ya da yaklaşan bir fırtınanın ayak izlerini birkaç adım önceden öğrenme imkânı sağlayan bu uygulamalar aynı zamanda kapının önündeki kar yığınıyla bile sizin için baş edebilir.

dark sky

Dark Sky

Gökyüzüne bakıp havanın bulutlanıp karardığını ancak bir türlü yağmadığını gördüğünüzde saat kaçta yağacağını ve kaçta sona ereceğini merak etmez miyiz? Bu uygulama sayesinde bulunduğunuz koordinatlar işaretleniyor ve kar ya da yağmurun sizin bulunduğunuz bölgeye ne zaman yağacağını ve saat kaçta duracağını saat olarak söylüyor. Böylece yoğun yağışlarda ev ya da ofisten çıkmadan kötü havadan korunabilirsiniz.

plowz mowz

Plowz & Mowz

Yoğun kar yağışının ardından kendi evinizin önündeki karı küremekle uğraşmak istemiyorsanız bu uygulama tam size göre. Bir alternatif olarak arabanın üzerindeki karında temizlenmesi iyi olabilirdi. Ancak buna benzer bir uygulama henüz Türkiye’de bulunmuyor. Uygulama şu şekilde işliyor. mobil cihazınızdan ya da bilgisayarınızdan bir hesap oluşturuyorsunuz, adresinizi ve kar küreme işleminin ne zaman yapılacağını bildirerek ödemeyi yapıyorsunuz. Ardından evinizin önündeki kar başarı ile kürendiğinde işlemin sonucu size mail olarak fotoğraflanıp gönderiliyor.

closet space

Hava Durumuna Göre Kıyafet

Her sabah gardırobun önünde bir kıyafetlerinize bir gökyüzüne bakıp havaya göre kıyafet seçmekte zorlanıyorsanız bu uygulama tam size göre. www.closetspace.com sitesinde gardırobunuzdan seçtiğiniz ürünleri sizin için bulunduğunuz bölgedeki hava durumunu da göz önünde bulundurarak sizin için bir kombin seçer. Uygulama sizin için Aralık ayında Londra ya da Paris’te bir iş toplantısında olacaksanız daha kalın ancak şık, Dubai ya da Hawaii’de tatildeyseniz daha rahat ve azlık kıyafetler seçecektir.

 

Top