You are here
Home > Eğitimler >

E-Safe Kişisel Verilerin Korunması Zirvesi

E-Safe Kişisel Verilerin Korunması Zirvesi – 25 Ocak 2018 Perşembe – The Green Park Ankara

e-safe kişisel verilerin korunması zirvesi

e-Safe Kişisel Verilerin Korunması Zirvesi

25 Ocak 2018 Perşembe

The Green Park Ankara

 

Hakkımızda

e-Safe, Dünya’da ve ülkemizde gerçekleşen ve gerçekleşmesi olası siber saldırıların değerlendirildiği, yerel sorunlara küresel bakış açısıyla odaklanmış, Türkiye’nin yakın gelecekte karşı karşıya kalabileceği siber güvenlik risklerini masaya yatıran ve alanında uzman konuşmacılarla konuların değerlendirildiği üst düzey bir siber güvenlik etkinliği olarak doğmuştur.

Siber güvenlik ne kadar teknik ağırlıysa onu tamamlayıcısı olan verilerin korunması ise bir o kadar hukuk ağırlıklıdır. Tüm bunları dikkate alarak, e-Safe ekibi olarak bizler de siber güvenlik konusundaki birikimimizi kişisel verilerin korunması alanına da taşıdık. Gerek İstanbul’da gerekse de Ankara’da Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nda (BTK) yaptığımız zirvelerle hem özel sektör hem de kamudaki tüm paydaşları bir araya getirerek siber güvenlik ve kişisel verilerin korunması konularında katalizör görevini üstlendik.

Kişisel verilerin korunması kanunu kapsamında, olabilecek siber tehditlere karşı önlem detaylarının belirlenmesi ve toplumsal farkındalık oluşturmak için Kişisel Verileri Koruma Kurumunun himayesinde, e-Safe Kişisel Verileri Koruma Zirvesi yapılacaktır.

Zirvenin amacı; bu alanda çalışan tüm tarafları (hukuçusu, teknik adamı ve karar vericileri) bir araya getirmek ve önleyici tedbirleri alma noktasında erken davranmaktır.

Zirveye, CEO, CTO, CSO, IT Profesyonelleri, Hukukçular, Bilişim Uzmanları, Bilişim Sistemleri Yöneticileri, Kamu kurumları ve ilgili birim yetkilileri, kolluk kuvvetleri ve ilgili bakanlıklar, Siber Güvenlik Uzmanları, Adli Bilimler alanında çalışan uzmanlar, medya, üniversiteler ve siber güvenlik alanında çalışan profesyoneller katılım sağlayabilirler.

http://e-safe.org/

Top