You are here
Home > Seyahat >

Kıbrıs’a Bu Yaz Gitmek İçin 5 Neden

Kıbrıs’a şimdiye kadar gitmediyseniz çok şey kaçırıyorsunuz. Muhteşem plajlar, çılgın partiler, lezzetli Kıbrıs mutfağı Kıbrıs’ın sunduğu çok sayıda heyecan verici şeyden sadece bir kaçı. Kıbrıs’a bu yaz mutlaka gitmeniz için 5 nedeni sizin için derledik. Haydi birlikte bakalım!

  1. Kıbrıs’ın Temiz Deniz ve Plajları

Kıbrıs, Akdeniz’in üçüncü büyük adasıdır. Ada olması sebebi ile Kıbrıs, temiz ve düzenli plajların yanı sıra berrak denizi, kendinizi dünyadaki bir cennette gibi hissetmenizi sağlayacak. Ve yılın çoğunun güneşli olduğu gerçeğini eklediğinizde, unutulmaz bir deneyim sizi bekliyor olacak. Kıbrıs’ta Maldivler konsepti yaşamak isterseniz de Cratos Hotel’in beyaz kumlu maldivler plajı ve Maldiv Villaları tam size göre.

2. Muhteşem Yemek Kültürü

Kıbrıs, sadece yemek için bile gidilebilecek çok zengin bir mutfağa sahiptir. Çok eski çağlardan bu yana farklı toplulukların uğrak kültür ve ticaret noktası olması nedeniyle farklı yemek kültürlerini bir araya getirerek akdeniz mutfağıyla harmanlamıştır. Hellim peyniri, şeftali kebabı, prohu, ceviz macunu, paluze ve sayısız çeşitte meze ile deniz ürünleri ile lezzet şöleni yaşayacaksınız. Birbirinden zengin çeşitleri, Türk ve Yunan balık kültürünün en nefis yemekleri ile Mey Blue‘ yu denemenizi öneririz.

3. Gece Hayatının Bir Numarası

Kıbrıs, Akdeniz’in en canlı gece hayatına sahip noktalarından biridir. Adada her yıl dünyaca ünlü DJ’ler performans sergileniyor. Kıbrıs’ın en ünlü gece kulübü 3000 kişi kapasiteli Cage Club için gitmeden yerinizi ayırtmayı unutmayın! Mayıs, Ekim arası açık olan Cage Club tüm sezon boyunca ünlü DJ performansları ve showlar ile tam kapasite eğlence sunuyor.

4. Kıbrıs Tarihi Mirası

Kıbrıs, yemek, eğlence, deniz-kum-güneşten çok daha fazlasını, tarihi ve kültürel çok sayıda mirası ile de ünlüdür. Girne’nin doğusunda Beşparmak dağlarının yamacında Lüzinyanlılar’ın yaptığı Pella Pais Manastırı, özellikle korsan savaşlarının merkezinde yüzyıllarca kalmış olan Girne Kalesi, Bronz çağından kalma Salamis harabeleri, görülmesi gereken tarihi yerlerinden başında geliyor.

5. Güneşli Akdeniz İklimi

Kıbrıs bol güneşli, yıllık ortalama sıcaklığı 24 derece olan muhteşem bir iklime sahiptir. Yılın hangi zamanı olursa olsun, yazdan kalma bir gün yaşamak için Kıbrıs’a kaçabilirsiniz. Ayrıca Kıbrıs’ta 8 aydan fazla denize girme ve güneşlenme imkanı bulabilirsiniz.

 

Top